Brave Kids(BK) on saanud alguse  dr. Akong Tulku Rinpoche mõttest, et peaksime pöörama erilist tähelepanu laste arengule, kuna nemad kujundavad meie maailma tulevikku. Sellest lähtuvalt tuleks lastele anda võimalus jagada olemasolevaid oskusi ning võimaldada neile loomevabadus. Mis aga oleks parim viis sellise mõtte teoks tegemiseks? Parim viis selleks on viia kokku erinevate maade ja rahvuste lapsed hariduse ja kultuuri vastastikuseks edasiandmiseks.

Oma mõtete teoks tegemise tagamiseks asutas 1980 aastal Tiibeti lama, arst ja filantroop dr. Akong Tulku Rinpoche koos Lea ja Veit Wyler’iga heategevusliku organisatsiooni ROPKA International.

ROPKA eesmärk on parandada maailma kõige vaesemate rahvaste elukvaliteeti, sõltumata nende usutunnistusest, rahvusest või kultuurilisest taustast.

ROPKA on läbi viinud haridus- ja kultuuriprojekte enam kui 35 aastat, paljudes kohtades nagu Nepal, Hiina Tiibeti osad, Lõuna-Aafrika, Zimbabwe ning samuti ka Euroopas.

2009 aastal algatasid Grzegorz Bral, Abraham Tekya ja Leya Wyleralustas haridus- ja kultuurilise programmi Brave Kids (BK). BK alustas oma tööd kolme grupi kogunemisega Wroclawis. Kahenädalasele kogunemisele olid lisaks võõrustajatele Poolast, kutsutud lapsed Nepalist ja Ugandast. Koos veedetud aja jooksul toimusid erinevad töötoad, kus kogunenud lapsed õpetasid teiste riikide lastele oma maa laule, tantse ning muid tavasid (lastelt-lastele). BK kogunmine kulmineerus Wroclaw noortekeskuse lastega ühiselt ette valmistatud suure gaalaesinemisega.

Brave Kids projekt on sellest ajast alates kokku toonud paljude riikide lapsed, kes on leidnud endale sõpru ja suhteid kogu eluks.

Läbi aastate on BK peakorraldajaks olnud Song of the Goat theatre Wroclawis.

2018.astal osales projektis 345 last 21-st riigist ning projekt oli laienenud viite riiki.